S.E.R.R.L
South East Road Race League
 

RESULT - 2nd / 3rd category, Laughton, 16th July

1

Rob Sharland

Paceline RT

60

2

Brindley Taylor

Crawley Wheelers

59

3

James Boyman

Hoops Velo

58

4

Andrew Critchlow

WyndyMilla

57

5

Matt Holmes

Arctic Tacx RT

56

6

Adam Moore

Morvelo Basso RT

55

7

Kevin Nelson

Crawley Wheelers

54

8

Tristan Grigalis

PMR@Toachim House

53

9

Stuart Baldwin

Adalta Race Team

52

10

Tyler Lemmon

TBW Bottecchia Wigmore RT

51

11

Oliver Cliff

TBW Bottecchia Wigmore RT

50

12

Gary Brind

Southdowns Bikes

49

13

Kevin Bell

Langdale Lightweights Racing Team

48

14

Paul Sewell

Bigfoot CC

47

15

David Mucci

Paceline RT

46

16

James Drain

Gemini BC

45

17

Elliot Colley

SD Racing Team

44

18

Jonathan Gales

Dulwich Paragon CC

43

19

Mark Gower

Southdowns Bikes

42

20

Henry James

Crawley Wheelers

41

21

James Flurry

Trek-Richardson

40

22

Christopher Hewitt

Sussex Revolution Velo Club

39

23

Ian Vagg

4T+ Velo Club

38

24

Lee Pendlebury

Crawley Wheelers

37

25

David Smith

Paceline RT

36

26

Harry Ribbons

TBW Bottecchia RT

35

27

Richmond Rogers

4T+ Velo Club

34

28

Andrew Farndon

4T+ Velo Club

33

29

John Aston

Generation Press CC

32

30

Luke Alexandre

Abellio - SFA Racing Team

31

31

Mark Day

Generation Press CC

30

32

Matthew Burt

University of Leeds Cycling Club

29

33

Dexter Fox

Army Cycling Race Team (ACRT)

28

34

Valentino Fontana

Gemini BC

27

35

Jamie Francis

London Dynamo

26

36

Tom Percival

Regents Park Rouleurs

25

37

Grant Fraser

Paceline RT

24

38

John Cockrill

Abellio - SFA Racing Team

23

39

James Bonham

 

22

40

Elliot Lipski

Southdownd Bikes

21

41

Mark Smith

Crawley Wheelers

20

42

John Powell

Team ASL

19

43

Callum Clark

trainSharp Club

18

44

Andrew Colvin

Bigfoot CC

17

45

Sam Calder

Morvelo Basso RT

16

46

Justin Lariviere

PB Cycle Coaching Racing Team

15

47

Daniel Baker

Morvelo Basso RT

14

48

Elliot Sharrad-Jones

Dulwich Paragon CC

13

49

Steve Coombs

Sussex Revolution Velo Club

12

50

Ian Glenn

In-Gear

10

DNF

Thomas Rowing

Abellio - SFA Racing Team

 

DNF

Craig Calder

Bigfoot CC

 

DNF

Ryan Smith

Morvelo Basso RT

 

DNF

Matthew Butt

Team ASL

 

DNF

Charlie Heffernan

University of Exeter Cycling Club

 

DNF

Daniel Cooper

Regents Park Rouleurs

 

DNS

Arjan Planting

Dulwich Paragon CC

 

DNS

Robbie Macintyre

 

 

DNS

Oliver Gray

Generation Press CC

 

DNS

Ian Leeding

Norwood Paragon CC

 

DNS

Paul Butler

PB Cycle Coaching Racing Team

 

DNS

Stephen Simpson

PB Cycle Coaching Racing Team

 

DNS

Lee Smith

PB Cycle Coaching Racing Team

 

DNS

Stephen Cavey

 

 

DNS

Carl Farrell

Sussex Revolution Velo Club

 

DNS

Nathan Russell

trainSharp Club

 

DSQ

Edward Cronan

Paceline RT