S.E.R.R.L
South East Road Race League

Individual Points Competition 2019 (After Ditchling Road race, 17/03/19)


 

1

Mark Day

Unknown Rider Development Team

90

2

Torin Henderson

Southborough Wheelers

88

3

Will Auty

4T+ Cyclopark

84

4

Harry Horsman

TBW23 Bottecchia Wigmore RT

82

5

Paul Tomlinson

Sussex Revolution VC

80

6

Ian Vagg

Project 51

75

7

Peter Merritt

TBW23 Bottecchia Wigmore RT

72

8

Charlie Heffernan

Southdowns Bikes CASCO pet Racing Club

69

9

Samuel Painter

Zero BC

63

=10

Paul Newsome

Project 51

59

=10

Michael Renardson

Trainsharp

59

12

Stuart Harvey

Team ASL

56

13

Adam Cotterell

Project 51

54

14

Ross Mccracken

URDT

51

=15

Declan Egan

Kingston Wheelers

50

=15

Patrick Brown

velo club venta

50

17

Mikey Weavers

Project 51

48

18

Simon Mcnamara

Southdowns bikes/casco pet

47

19

llewellyn thomas

N+1 Lindfield coffee works

46

20

Harry Mailer

Blazing Saddles

45

21

Ian Hope

Rapha CC

42

=22

mark gower

Southdown Bikes casco pet race team

41

=22

John Powell

Team ASL

41

=24

Richard McShee

Islington CC

40

=24

Austin Head

N+1 Lindfield Coffee works RT

40

26

Nicolas Verdier

N+1-Lindfield Coffee Works RT

39

27

Cameron Cragg

Project 51

38

28

Henry Bond

Generation Press CC

37

=29

James Bullen

Unknown Rider Development Team

36

=29

Nate Oldfield

Arctic-Tacx RT

36

=29

Valentino Fontana

Project 51

36

=32

Peter Armitage

Islington CC

35

=32

Luke Alexandre

Abellio SFA RT

35

=32

Paul Barnard

Southdowns bikes/casco pet

35

=35

Nick Sturman

URDT

34

=35

Irfan Zaman

Panagua CC

34

37

Lee Messenger

Abellio SFA RT

33

38

John Aston

Generation Press CC

32

39

Cliff Steele

Brixton Cycles CC

28

40

Benjamin Ryder

Rapha Cycling Club

27

41

John Cordner

TrainSharp CC

26

=42

Nick Hale

Primera TeamJobs

25

=43

Cameron Preece

South Downs Bikes/CASCO Pet

25

=44

Martin Markowski

Trainsharp club

23

=44

stewart mcmahon

Gemini

23

=46

Simon Halloway

Paceline RT

21

=46

Matthew Burt

Project 51

21

=46

Jonathon James

None

21

=49

Rory Palmer

London Dynamo

20

=49

Chris Mellor

Dulwich Paragon CC

20

=51

Nathan Russell

Trainsharp

18

=51

Nick Martin

Team ASL

18

53

John Cockrill

abellio sfa

17

54

Carl Farrell

Sussex Revolution VC

16

55

Theodore Tadros

TrainSharp

15

56

Thomas White

London Dynamo

14

57

Richard Cartland

Southdowns Bikes Casco Pet

13

58

Jonathan Graciano

Medway Velo

12

59

Steve Coombs

Sussex Revolution VC

11

60

Robert Lovett

Trainsharp

10

=61

Edward Cabot

Kingston Wheelers

9

=61

Steve Kane

Team ASL

9

63

tom Rowing

Abellio SFA RT

8

64

Noah Faiers

ACME Racing

6

65

Matthew Foote

Spartans Velo Club

5

66

David Fowler

SQL Undercover Racing

3

67

Martin Gibbs

Team ASL

2

68

John Correa

Crawley Wheelers

1