S.E.R.R.L
South East Road Race League

South East Senior Men's Regional Road Race Championships, 2018

 

RIDER

CLUB

1

Rory Townsend

Canyon Eisberg

2

Alexandar Richardson

BC Private Member

3

Edmund Bradbury

JLT Condor

4

Louis Rose-Davis

Canyon Eisberg

5

Damien Clayton

BC Private Member

6

Sam Christy

London Dynamo

7

Jesse Yates

Team Wiggins

8

James Boyman

Hoops Velo

9

Kendal Noctor

Kibosh

10

Chris McNamara

Nuun-Sigma Sports-London

11

Warren Jesse

Meudon Sovereign Pedal Heaven RT

12

Adam Cotterell

Project 51

13

Robert Moore

Nuun-Sigma Sports-London

14

Barnabas Purbrook

Nuun-Sigma Sports-London

15

Tom Wiley

Rapha Cycling Club

16

Simon McNamara

Southdowns Bikes Casco Pet

17

Harrison Jones

Vitus Pro Cycling

18

Luke Ryan

Richardsons-Trek RT

19

Richmond Rogers

Arctic Tacx RT

20

Paul Newsome

Project 51

21

Jack Wyllie

Norwood Paragon CC

22

Steve Calland

Southdowns Bikes Casco Pet

23

Matt Holmes

Arctic Tacx RT

24

Jamie Francis

WORX Factory Racing

25

Adam Przedrzymirski

London Dynamo

26

Brindley Taylor

Project 51

27

Richard Cartland

Southdowns Bikes Casco Pet

28

Cameron Preece

Southborough & District Whls

29

Michael Guilford

Meudon Sovereign Pedal Heaven RT

30

Matthew Burt

Project 51

31

Joe Hill

Team KTM UK

32

Luke Alexandre

Abellio - SFA Racing Team

33

Andy Martin

Kingston Wheelers CC

34

Mark Greenwood

Army Cycling Union

35

Edward Hales

London Dynamo

36

Keith Henderson

Southborough & District Whls

37

Len Deliceat

London Pheonix

38

Nick Martin

Crawley Wheelers

39

Benjamin Irving

TAAP Cervelo

40

Andrew Critchlow

Norwood Paragon CC

41

Josh Wakeling

Adalta Race Team

42

Lawrence Coyle

Brighton Mitre CC

43

Declan Egan

Kingston Wheelers CC

44

Lewis Winfield

VC Londres

45

James Bonham

Southdowns Bikes Casco Pet

46

Ian Vagg

Project 51

47

Thomas Battrum

Rapha Cycling Club

48

Tom Hargreaves

Nuun-Sigma Sports-London

DNF

Bill Bell

Bigfoot CC

DNF

Ben Huttly

Brighton Mitre CC

DNF

Oliver Robinson

Team Wiggins

DNF

Ryan Visser

TAAP Cervelo

DNF

Cameron Cragg

Team ASL

DNF

Michael Weavers

Team ASL

DNF

Dexter Fox

Army Cycling Union

DNF

Jonathan Pontin

Addiscombe CC

DNF

Mark Gower

Southdowns Bikes Casco Pet

DNF

Edmund Bishop

Meudon Sovereign Pedal Heaven RT

DNF

Jamie Olsson

Giro Prestige

DNF

Jonathan Harris

PMR

DNF

George Wells

Cadence Cycling Performance

DNF

Will Auty

4T+ Cyclopark

DNF

Benjamin Ryder

Rapha Cycling Club

DNF

Stephen Wilkinson

34 Nomads CC

DNF

Toby Perry

Thanet RC Race Team

DNF

Oliver Cliff

TBW23 Stuart Hall Gett Taxi

DNF

John Powell

Team ASL

DNF

Lee Messenger

Abellio - SFA Racing Team

DNF

Alexander Ashman

Thanet RC Race Team

DNF

Vojtech Blazejovsky

Velo Schils - Interbike RT

DNF

Stuart Harvey

Team ASL

DNF

Thomas Treagus

Hargroves-Ridley-Montezumas

DNF

Dominic Wilson

Kingston Wheelers CC

DNS

Isaac Wright

Project 51

DNS

Dean Corney

Meudon Sovereign Pedal Heaven RT

DNS

Thomas Rowing

Abellio - SFA Racing Team

DNS

Dante Carpenter

Morvelo Basso RT

DNS

Jonathan Gales

Dulwich Paragon CC

DNS

Joe Hickerton

Spokes BPC Racing