S.E.R.R.L
South East Road Race League

2018 Giles Ree  Stage Race – Stage 4 Result  - Chilham

POS

RIDER

TEAM

TIME

1

Matthew Burt

Project 51

3:13:43

2

Tom Wiley

Rapha CC

3:13:49

3

Richard Cartland

Surrey League

3:14:18

4

Harvey Guningham

4T+Cyclopark

3:14:36

5

Declan Egan

Surrey League

3:15:51

6

Sam Painter

Wigmore CC

3:16:05

7

Robbie White

Woolwich cycling club

3:16:07

8

Joshua Avery

Vision Innovative Leisure

3:16:07

9

Adam Cotterell

Project 51

3:16:11

10

Paul Newsome

Project 51

3:16:12

11

George Wells

Cadence Cycling Performance

3:16:12

12

Ieuan Woods

Cycle Team On Form

3:16:13

13

Stephen Gibson

4T+ Cyclopark

3:16:16

14

Michael Guilford

Surrey League

3:16:19

15

Lawrence Coyle

Brighton Mitre

3:16:22

16

Conor Chandler

Primera TeamJobs

3:16:26

17

Jamie Francis

WORX Factory Racing

3:16:27

18

Matt Looker

Manx Viking Wheelers CC

3:16:27

19

James Bonham

Surrey League

3:16:29

20

Luke Alexandre

Abellio SFA RT

3:16:32

21

Will Auty

4T+ Cyclopark

3:16:32

22

Rowan Ellis

BC South West Region

3:16:34

23

James Black

London Dynamo

3:16:36

24

Stephen Swindley

RNRMCA

3:16:42

25

Benedict Thompson

CC London

3:16:42

26

Adam Przedrzymirski

London Dynamo

3:16:43

27

Marlin Barea

BC South West Region

3:16:47

28

Lee Messenger

Abellio SFA RT

3:16:51

29

Josh Wakeling

Adalta RT

3:16:54

30

Linton van Zyl

Kingston Wheelers

3:17:23

31

james hywel-davies

Latchem Sunwise

3:17:23

32

Tom Battrum

RCC

3:17:27

33

Andrew Hill

Adalta CC

3:17:31

34

Mikey Weavers

Team ASL

3:17:47

35

Ian Bray

Addiscombe CC

3:17:51

36

Samuel Snowden

Unattached

3:17:52

37

Ian Vagg

Project 51

3:18:13

38

Javier Romartinez

Rapha cc

3:18:14

39

William Makin

BC South West Region

3:18:16

40

Jack Parrish

Team Vision Innovative leisure

3:18:22

41

Ross Hallard

RCC

3:18:23

42

Charlie Heffernan

Surrey League

3:18:29

43

Tom Stokes

st neots

3:18:34

44

James Dent

St Neots CC

3:18:34

45

Nathan Russell

Trainsharp

3:19:00

46

Neil Pearson

Gemini BC

3:20:24

47

Finn Anderson-Grout

Brighton Mitre CC

3:21:51

48

Benjamin Ryder

Rapha Cycling Club

3:23:50

49

Stephen Wilkinson

34th Nomads CC

3:25:54

50

Cameron Cragg

Team ASL

3:35:33

51

Rob Milnes

Thanet RC RT

3:35:34

52

Tyler Lemmon

Team Bottecchia UK

3:45:44

53

Jean-Pierre Laake

London Dynamo

3:55:54

DNF

Alex Ashman

Thanet RC Race Team

 

DNF

Isaac Wright

Project 51