S.E.R.R.L
South East Road Race League
gr stage 3 res

Giles Ree Memorial, Stage 3 Result

POS

RIDER

TEAM

TIME

1

Declan Egan

Surrey League

3.04.20

2

Will Auty

4T+ Cyclopark

3:04:23

3

James Black

London Dynamo

3:04:23

4

Michael Guilford

Surrey League

3:04:23

5

Tom Wiley

Rapha CC

3:04:23

6

Benedict Thompson

CC London

3:04:23

7

Robbie White

Woolwich cycling club

3:04:23

8

Harvey Guningham

4T+Cyclopark

3:04:23

9

Luke Alexandre

Abellio SFA RT

3:04:23

10

Conor Chandler

Primera TeamJobs

3:04:23

11

Josh Wakeling

Adalta RT

3:04:23

12

Adam Cotterell

Project 51

3:04:23

13

Matt Looker

Manx Viking Wheelers CC

3:04:23

14

Lawrence Coyle

Brighton Mitre

3:04:23

15

Adam Przedrzymirski

London Dynamo

3:04:24

16

Stephen Gibson

4T+ Cyclopark

3:04:24

17

Jamie Francis

WORX Factory Racing

3:04:24

18

Lee Messenger

Abellio SFA RT

3:04:25

19

Ieuan Woods

Cycle Team On Form

3:04:25

20

Mikey Weavers

Team ASL

3:04:25

21

George Wells

Cadence Cycling Performance

3:04:25

22

James Dent

St Neots CC

3:04:25

23

Rowan Ellis

BC South West Region

3:04:25

24

James Bonham

Surrey League

3:04:25

25

Paul Newsome

Project 51

3:05:40

26

Linton van Zyl

Kingston Wheelers

3:05:53

27

Sam Painter

Wigmore CC

3:06:41

28

Tom Battrum

RCC

3:06:45

29

Ian Vagg

Project 51

3:06:46

30

Andrew Hill

Adalta CC

3:06:52

31

Isaac Wright

Project 51

3:09:55

32

Javier Romartinez

Rapha cc

3:17:03

33

Ross Hallard

RCC

3:17:03

34

Joshua Avery

Vision Innovative Leisure

3:17:08

35

Neil Pearson

Gemini BC

3:17:41

36

Charlie Heffernan

Surrey League

3:17:45

37

Tom Stokes

st neots

3:19:23

38

Marlin Barea

BC South West Region

3:19:23

39

Matthew Burt

Project 51

3:19:24

40

William Makin

BC South West Region

3:20:21

41

Benjamin Ryder

Rapha Cycling Club

3:21:19

42

Stephen Wilkinson

34th Nomads CC

3:21:39

43

Finn Anderson-Grout

Brighton Mitre CC

3:24:37

44

james hywel-davies

Latchem Sunwise

3:35:17

45

Rob Milnes

Thanet RC RT

3:35:34

46

Samuel Snowden

Unattached

3:35:40

47

Nathan Russell

Trainsharp

3:35:43

48

Ian Bray

Addiscombe CC

3:35:44

49

Jean-Pierre Laake

London Dynamo

3:35:44

50

Richard Cartland

Surrey League

4:15:42

51

Cameron Cragg

Team ASL

4:26:11

52

Andy Thornley

Rapha Cycling Club

4:38:26

53

James Drain

Gemini

5:00:59

54

Tyler Lemmon

Team Bottecchia UK

5:02:03

55

Stephen Swindley

RNRMCA

5:05:49

56

Brian Cronin

London Dynamo

5:08:31.

57

Alex Ashman

Thanet RC Race Team

5:11:58

58

Jack Parrish

Team Vision Innovative leisure

5.42:10

DNF

tom Rowing

Abellio SFA RT

DNF

60

 

 

 

61

 

 

 

62

 

 

 

63

 

 

 

64

 

 

 

65

 

 

 

66

 

 

 

67

 

 

 

68

 

 

 

69

 

 

 

70

 

 

 

71

 

 

 

72

 

 

 

73

 

 

 

74

 

 

 

75

 

 

 

76

 

 

 

77

 

 

 

78

 

 

 

79

 

 

 

80