S.E.R.R.L
South East Road Race League
GR Stage 1 Result

2018 Giles Ree Stage Race – Stage 1 Result – Cyclopark

POS

RIDER

TEAM

TIME

1

James Black

London Dynamo

3:22

2

Jamie Francis

WORX Factory Racing

3:24

3

Josh Wakeling

Adalta RT

3:25

4

Steven Gibson

4T+ Cyclopark

3:25

5

Ieuan Woods

Cycle Team On Form

3:25

6

Adam Cotterell

Project 51

3:26

7

Stephen Swindley

RNRMCA

3:27

8

Linton van Zyl

Kingston Wheelers

3:27

9

Ian Vagg

Project 51

3:27

10

Benedict Thompson

CC London

3:27

11

Will Auty

4T+ Cyclopark

3:27

12

Sam Painter

Wigmore CC

3:38

13

Matt Looker

Manx Viking Wheelers CC

3:28

14

Lawrence Coyle

Brighton Mitre

3:28

15

Robbie White

Woolwich cycling club

3:28

16

Javier Romartinez

Rapha cc

3:29

17

Cameron Cragg

Team ASL

3:29

18

Mikey Weavers

Team ASL

3:29

19

Luke Alexandre

Abellio SFA RT

3:29

20

Paul Newsome

Project 51

3:29

21

Ross Hallard

RCC

3:30

22

Matthew Burt

Project 51

3:30

23

Isaac Wright

Project 51

3:30

24

James Dent

St Neots CC

3:30

25

Charlie Heffernan

Surrey League

3:31

26

Harvey Guningham

4T+Cyclopark

3:31

27

James Bonham

Surrey League

3:31

28

Declan Egan

Surrey League

3:32

29

Tom Wiley

Rapha CC

3:32

30

Joshua Avery

Vision Innovative Leisure

3:33

31

Alex Ashman

Thanet RC Race Team

3:33

32

Michael Guildford

Surrey League

3:33

33

tom Rowing

Abellio SFA RT

3:34

34

Marlin Barea

BC South West Region

3:34

35

Tom Battrum

RCC

3:34

36

George Wells

Cadence Cycling Performance

3:34

37

Ian Bray

Addiscombe CC

3:34

38

William Makin

BC South West Region

3:35

39

Conor Chandler

Primera TeamJobs

3:36

40

Nathan Russell

Trainsharp

3:36

41

Jean-Pierre Laake

London Dynamo

3:36

42

Andrew Hill

Adalta CC

3:36

43

Neil Pearson

Gemini BC

3:37

44

Rowan Ellis

BC South West Region

3:37

45

Adam Przedrzymirski

London Dynamo

3:37

46

Finn Anderson-Grout

Brighton Mitre CC

3:37

47

Richard Cartland

Surrey League

3:37

48

Benjamin Ryder

Rapha Cycling Club

3:38

49

james hywel-davies

Latchem Sunwise

3:39

50

Stephen Wilkinson

34th Nomads CC

3:40

51

Tom Stokes

st neots

3:40

52

Brian Cronin

London Dynamo

3:41

53

Tyler Lemmon

Team Bottecchia UK

3:42

54

Jack Parrish

Team Vision Innovative leisure

3:44

55

Andy Thornley

Rapha Cycling Club

3:44

56

Samuel Snowden

Unattached

3:44

57

Lee Messenger

Abellio SFA RT

3:44

58

Rob Milnes

Thanet RC RT

3:46

59

James Drain

Gemini

3:53

DNS

Thomas Hansell

Addiscombe CC

 

DNS

George Marshall

Kibosh

 

DNS

Sam Walsham

Maxx RT

 

DNS

Emyr Davies

Rapha Cycle Club

 

DNS

Jonny Allen

RCC