S.E.R.R.L
South East Road Race League
 

Crowhurst Spring Road Race, 2nd/3rd Cats, 11th March 2018

 

RIDER

CLUB

LAPS

TIME

1

James Boyman

Hoops Velo

9

2:18:08.104

2

Jonathan Gales

Dulwich Paragon CC

9

@16”

3

Stephen Swindley

PMR @ Toachim

9

@17”

4

Mikey Weavers

Team ASL

9

st

5

Steve Rees-Clark

Morvelo Basso RT

9

st

6

Rory Barrett

Southborough & District Wheelers

9

st

7

Keith Henderson

Southborough & District Wheelers

9

st

8

Justin Lariviere

LeCol

9

st

9

Robin Basford

Wyndymilla

9

st

10

Tristan Grigalis

WyndyMilla

9

st

11

Will Wheeler

ChainGang RT

9

st

12

Stuart Baldwin

Adalta RT

9

st

13

Cameron Cragg

Team ASL

9

st

14

Kevin Nelson

Crawley Wheelers

9

st

15

Ian Vagg

Project 51

9

st

16

Anthony Roberts

Meudon Sovereign Pedal Heaven

9

st

17

Stuart Harvey

Team ASL

9

st

18

Isaac Wright

Project 51

9

st

19

Samuel Painter

Wigmore CC

9

st

20

Richard Cartland

Southdown Bikes Casco Pet Race Team

9

st

21

Jon Woolrich

Velo Sport Jersey

9

st

22

Chris Tarren

Dulwich Paragon

9

st

23

Lawrence Coyle

Brighton Mitre

9

st

24

Ian Tosh

LLRT(S)

9

st

25

Nigel Langridge

Crawley Wheelers

9

st

26

Valentino Fontana

Gemini BC

9

st

27

Jonathan Steer

Addiscombe CC

9

st

28

Ed Lochee-Bayne

Brixton Cycles Club

9

st

29

Lewis Winfield

VC Londres

9

st

30

William Bourne

WyndyMilla

9

st

31

Paul Newsome

Project 51

9

st

32

Oliver Richardson

Twickenham Cycle Club

9

st

33

Cameron Preece

Southborough & District Wheelers

9

st

34

James Flury

Richardsons Trek

9

st

35

John Cockrill

Abelio SFA Racing Team

9

st

36

Robert Cliff

Brixton Cycles Club

9

st

37

Brindley Taylor

Project 51

9

st

38

Adam Cotterell

Project 51

9

st

39

Giles Hartwright

Dulwich Paragon CC

9

st

40

Elliot Sharrad

Dulwich Paragon

9

st

41

Matthew Burt

Project 51

9

 

42

Michael Guilford

Meudon Sovereign Pedal Heaven

 

 

43

Matthew Williams

Abelio SFA Racing Team

 

 

44

michael Coyle

Brighton Mitre

 

 

45

Anthony Lazarus

Velosport CC

 

 

46

Mark Day

Generation Press CC

 

 

47

David Smith

Hoops Velo

 

 

48

Nathan Russell

Trainsharp

 

 

DNF

Torin Henderson

Southborough & District Wheelers

 

 

DNF

Mark Gower

Southdown Bikes Casco Pet Race Team

 

 

DNF

Lewis Taylor

Ashford Road Cycling Club

 

 

DNF

Tom Rowing

Abelio SFA Racing Team

 

 

DNF

Louis Lord

VC Londres

 

 

DNF

James Drain

Gemini BC

 

 

DNF

Chris Cook

4T+ Cyclopark

 

 

DNS

Rod Archibald

Adalta RT

 

 

DNS

Wayne Beba

Adalta RT

 

 

DNS

Keith Watson

Adalta RT

 

 

DNS

A Espin

London Dynamo

 

 

DNS

John Powell

Team ASL