S.E.R.R.L
South East Road Race League

2018 Team Standings - Final Standings

 

RIDER

 

total

 

1

Ian Vagg

Project 51

474

 

 

Paul Newsome

Project 51

272

 

 

Matthew Burt

Project 51

290

 

 

Adam Cotterell

Project 51

313

1349

 

 

 

 

 

2

Cameron Preece

Southborough & District Whls

299

 

 

Keith Henderson

Southborough & District Whls

305

 

 

Rory Barrett

Southborough & District Whls

166

 

 

Simon Miller

Southborough & District Whls

105

875

 

 

 

 

 

3

Cameron Cragg

Team ASL

343

 

 

Mikey Weavers

Team ASL

318

 

 

John Powell

Team ASL

152

 

 

Steve Kane

Team ASL

61

874

 

 

 

 

 

4

Lee Messenger

Abellio SFA RT

264

 

 

Luke Alexandre

Abellio SFA RT

232

 

 

Matthew Williams

Abellio SFA RT

188

 

 

tom Rowing

Abellio SFA RT

164

848

 

 

 

 

 

5

Will Auty

4T+ Cyclopark

370

 

 

Harvey Guningham

4T+ Cyclopark

251

 

 

Chris Cook

4T+ Cyclopark

34

 

 

Simon Bell

4T+ Cyclopark

33

688

 

 

 

 

 

6

Nick Martin

Crawley Wheelers

214

 

 

Henry James

Crawley Wheelers

139

 

 

Kevin Nelson

Crawley Wheelers

164

 

 

Nicolas Verdier

Crawley Wheelers

103

620

 

 

 

 

 

7

stuart baldwin

Adalta RT

179

 

 

Josh Wakeling

Adalta RT

153

 

 

Nick Saunders

Adata CC

116

 

 

Rod Archibald

Adalta RT

151

596

 

 

 

 

 

8

Lewis Winfield

VC Londres

284

 

 

Thomas Gloag

VC Londres

98

 

 

Sam Asker

VC Londres

45

 

 

Max Cheatle

VC Londres

17

444

 

 

 

 

 

9

Valentino Fontana

Gemini BC

302

 

 

Neil Pearson

Gemini BC

86

 

 

James Drain

Gemini BC

36

424

 

 

 

 

 

10

Mark Day

Generation Press CC

178

 

 

John Aston

Generation Press CC

113

 

 

Oliver Gray

Generation Press CC

55

 

 

Paul Hewitt

Generation Press CC

52

398

 

 

 

 

 

11

Richard Cartland

Southdowns Bikes Casco Pet

235

 

 

mark gower

Southdowns Bikes Casco Pet

63

 

 

Callum Clark

Southdowns Bikes Casco Pet

59

357

 

 

 

 

 

12

Jonathan Gales

Dulwich Paragon

184

 

 

Chris Tarren

Dulwich Paragon

76

 

 

Giles Hartwright

Dulwich Paragon

59

 

 

Eddie Davies

Dulwich Paragon

35

354

 

 

 

 

 

13

Andy Critchlow

Norwood Paragon

201

 

 

Jack Wyllie

Norwood Paragon

151

352

 

 

 

 

 

14

Benjamin Ryder

Rapha CC

263

 

 

Thomas Griffiths

Rapha CC

37

300

 

 

 

 

 

15

Michael Guilford

VC Meudon

279

279

 

 

 

 

 

16

Rhys Clegg

PMR racing

108

 

 

Stephen Swindley

PMR Racing

94

 

 

William Bourne

PMR Racing

69

271

 

 

 

 

 

17

Lawrence Coyle

Brighton Mitre CC

168

 

 

michael coyle

Brighton Mitre CC

45

 

 

Rory Palmer

Brighton Mitre CC

32

245

 

 

 

 

 

18

Richmond Rogers

Arctic Tacx

251

251

 

 

 

 

 

19

Samuel Painter

Wigmore CC

241

241

 

 

 

 

 

20

Alex Ashman

Thanet RT

68

 

 

Rob Milnes

Thanet RT

62

 

 

Tobias Perry

Thanet RT

49

 

 

Tom Lowther

Thanet RT

40

219

 

 

 

 

 

21

Nathan Russell

Trainsharp

197

197

 

 

 

 

 

22

Craig Joy

Bowlphish Racing

117

 

 

Matt Jones

Bowlphish Racing

75

192

 

 

 

 

 

23

Joe Willard

PB Cycle Coaching

104

 

 

lee smith

PB Cycle Coaching

77

181

 

 

 

 

 

24

Simon Carter

Quick Release CC

179

179

 

 

 

 

 

25

Joe Staunton

Wightlink

175

175

 

 

 

 

 

26

Ian Tosh

LLRT

170

170

 

 

 

 

 

27

Robin Basford

Wyndymilla

76

 

 

Graham Crow

Wyndymilla

48

 

 

Tristan Grigalis

wyndymilla

43

167

 

 

 

 

 

28

Steve Coombs

Sussex Revolution VC

159

159

 

 

 

 

 

29

James Boyman

Hoops Velo

150

150

 

 

 

 

 

30

Simon Halloway

Paceline RT

99

 

 

Benoit Ramsay

Paceline RT

47

146

 

 

 

 

 

31

Jonathan Graciano

Medway Velo

115

 

 

Nathan Delaney

Medway Velo

24

139

 

 

 

 

 

32

Thomas Hansell

Addiscombe CC

69

 

 

Tim Moody

Addiscombe CC

69

138

 

 

 

 

 

33

Lewis Taylor

Ashford Road CC

127

127

 

 

 

 

 

34

Luke Ryan

Richardsons Trek

98

124

 

James Flury

Richardsons Trek

26

 

 

 

 

 

 

35

Stephen Wilkinson

34th nomads

118

118

 

 

 

 

 

36

David Fowler

Deal Tri

110

110

 

 

 

 

 

37

Justin Lariviere

Le Col

110

110

 

 

 

 

 

38

Oliver Robinson

Team Wiggins

97

97

 

 

 

 

 

39

Stanimir Bolyarov

Hunt Bike Wheels

84

84

 

 

 

 

 

40

Stephen Shawmarsh-Smith

Brixton Cycles Club

30

 

 

Robert Cliff

Brixton Cycles Club

24

 

 

Cliff Steele

Brixton Cycles Club

22

76

 

 

 

 

 

41

Norman Blissett

Ingear

66

66

 

 

 

 

 

42

Alan Newman

PRTZ

61

61

 

 

 

 

 

43

Kevin Wolff

Old Portlians CC

42

42

 

 

 

 

 

44

Sean Furley

Oxted CC

35

35

 

 

 

 

 

45

Benedict Hitchins

RMNC

28

28

 

 

 

 

 

46

Tyler Lemmon

TBW23

27

27

 

 

 

 

 

47

Alex Beyfus

Sussex Nomads

16

16