S.E.R.R.L
South East Road Race League

2018 Individual Points Standing - Final Standings

 

RIDER

 

total

1

Ian Vagg

Project 51

474

2

Will Auty

4T+ Cyclopark

370

3

Cameron Cragg

Team ASL

343

4

Mikey Weavers

Team ASL

318

5

Adam Cotterell

Project 51

313

6

Keith Henderson

Southborough & District Whls

305

7

Valentino Fontana

Gemini BC

302

8

Cameron Preece

Southborough & District Whls

299

9

Matthew Burt

Project 51

290

10

Lewis Winfield

VC Londres

284

11

Michael Guilford

VC Meudon

279

12

Paul Newsome

Project 51

272

13

Lee Messenger

Abellio SFA RT

264

14

Benjamin Ryder

Rapha CC

263

15

Brindley Taylor

Project 51

259

16

Harvey Guningham

4T+ Cyclopark

251

17

Richmond Rogers

Arctic Tacx

251

18

Samuel Painter

Wigmore CC

241

19

Richard Cartland

Southdowns Bikes Casco Pet

235

20

Luke Alexandre

Abellio SFA RT

232

21

Nick Martin

Crawley Wheelers

214

22

Andy Critchlow

Norwood Paragon

201

23

Nathan Russell

Trainsharp

197

24

Matthew Williams

Abellio SFA RT

188

25

Jonathan Gales

Dulwich Paragon

184

26

stuart baldwin

Adalta RT

179

27

Simon Carter

Quick Release CC

179

28

Mark Day

Generation Press CC

178

29

Joe Staunton

Wightlink

175

30

Ian Tosh

LLRT

170

31

Lawrence Coyle

Brighton Mitre CC

168

32

Rory Barrett

Southborough & District Whls

166

33

tom Rowing

Abellio SFA RT

164

34

Kevin Nelson

Crawley Wheelers

164

35

Steve Coombs

Sussex Revolution VC

159

36

Josh Wakeling

Adalta RT

153

37

Isaac Wright

Project 51

152

38

John Powell

Team ASL

152

39

Jack Wyllie

Norwood Paragon

151

40

Rod Archibald

Adalta RT

151

41

James Boyman

Hoops Velo

150

42

Luke Ryan

Richardsons Trek

144

43

Henry James

Crawley Wheelers

139

44

Lewis Taylor

Ashford Road CC

127

45

Stephen Wilkinson

34th nomads

118

46

Craig Joy

Bowlphish Racing

117

47

nick saunders

Adalta CC

116

48

Max Thomson

Adata CC

115

49

Jonathan Graciano

Medway Velo

115

50

John Aston

Generation Press CC

113

51

David Fowler

Deal Tri

110

52

Justin Lariviere

Le Col

110

53

Rhys Clegg

PMR racing

108

54

Simon Miller

Southborough & District Whls

105

55

Joe Willard

PB Cycle Coaching

104

56

Nicolas Verdier

Crawley Wheelers

103

57

Simon Halloway

Paceline RT

99

58

Thomas Gloag

VC Londres

98

59

Samuel Snowden

BC private member

97

60

Oliver Robinson

Team Wiggins

97

61

Stephen Swindley

PMR Racing

94

62

Andrew Hill

Adalta CC

92

63

Neil Pearson

Gemini BC

86

64

Stanimir Bolyarov

Hunt Bike Wheels

84

65

lee smith

PB Cycle Coaching

77

66

Chris Tarren

Dulwich Paragon

76

67

Robin Basford

Wyndymilla

76

68

Matt Jones

Bowlphish Racing

75

69

John Correa

Crawley Wheelers

71

70

William Bourne

PMR Racing

69

71

Thomas Hansell

Addiscombe CC

69

72

Tim Moody

Addiscombe CC

69

73

Alex Ashman

Thanet RT

68

74

Mark Emsley

Project 51

68

75

Norman Blissett

Ingear

66

76

Nathan Fletcher

Project 51

65

77

Torin Henderson

Southborough & District Whls

65

78

mark gower

Southdowns Bikes Casco Pet

63

79

Rob Milnes

Thanet RT

62

80

john cockrill

Abellio SFA RT

61

81

Steve Kane

Team ASL

61

82

Alan Newman

PRTZ

61

83

Callum Clark

Southdowns Bikes Casco Pet

59

84

Giles Hartwright

Dulwich Paragon

59

85

Lee Pendlebury

Crawley Wheelers

58

86

Oliver Gray

Generation Press CC

55

87

Paul Hewitt

Generation Press CC

52

88

Rich Wilson

GS Avanti

50

89

Tobias Perry

Thanet RT

49

90

Graham Crow

Wyndymilla

48

91

Benoit Ramsay

Paceline RT

47

92

Sam Asker

VC Londres

45

93

michael coyle

Brighton Mitre CC

45

94

Anthony Attwood

Abellio SFA RT

44

95

Tristan Grigalis

wyndymilla

43

96

Kevin Wolff

Old Portlians CC

42

97

Peter Morris

Team ASL

40

98

Tom Lowther

Thanet RC

40

99

Stuart Harvey

Team ASL

38

100

Thomas Griffiths

Rapha CC

37

101

James Drain

Gemini BC

36

102

Eddie Davies

Dulwich Paragon

35

103

Sean Furley

Oxted CC

35

104

Chris Cook

4T+ Cyclopark

34

105

Simon Bell

4T+ Cyclopark

33

106

Rory Palmer

Brighton Mitre CC

32

107

Stephen Shawmarsh-Smith

Brixton Cycles Club

30

108

Benedict Hitchins

RMNC

28

109

Tyler Lemmon

TBW23

27

110

James Flury

Richardsons Trek

26

111

Martin Gibbs

Team ASL

26

112

Robert Cliff

Brixton Cycles Club

24

113

Nathan Delaney

Medway Velo

24

114

Cliff Steele

Brixton Cycles Club

22

115

Elliot Sharrad

Dulwich Paragon

20

116

Aaron Haines

Dulwich Paragon

18

117

Max Cheatle

VC Londres

17

118

Alex Beyfus

Sussex Nomads

16

119

Alexander Marks

BC Private Member

15

120

Keith Pope

Dulwich Paragon

13